Hlavní obrazek Apartments no. 35
REZERVACE online
Příjezd:
Odjezd:

Jak strávit volný čas v Karlových Varech

Karlovy Vary nejsou pouze lázně, prameny a kolonády. V rámci svého volného času můžete navštívit v Karlových Varech nebo v jejich okolí mnoho zajímavých míst a užít spoustu aktivit, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Projděte se po lázeňských lesích

Karlovarské lázeňské lesy jsou raritou, kterou byste jinde marně hledali. Projděte se po lesních cestách, které Vám nabídnou množství zajímavých zastávek, altánů a krásných vyhlídek na lázeňské město Karlovy Vary.

Navštivte muzeum

Jan Becher muzeum – na tomto místě se seznámíte s historií světoznámého likéru, nahlédnete do tajů jeho výroby a samozřejmě ochutnáte z třináctého pramene Karlových Varů.

Návštěvnické centrum Moser  Vás seznámí s výrobou skla, které používá mnoho královských rodin po celé Evropě i mimo ni. Projdete si hutě, zkusíte si fouknout do píšťaly na výrobu skla a uvidíte ruční malování a broušení skla.

V Karlovarském muzeu nahlédnete do historie města a objevíte vše od počátku města Karlovy Vary a jeho lázeňství.

Nebo navštivte Vánoční dům, který je českou raritou. V tomto domě, který je umístěn v nádherných prostorách zámečku v Doubí, Vánoce nikdy nekončí. I uprostřed léta budete obklopeni Vánoční atmosférou a vším co je s tímto nejvýznamnějším svátkem spojeno.

Exkurzní trasy

Podzemí Vřídla – exkurzní trasa, kde budete mít možnost se seznámit s historií karlovarských pramenů a poznáte tajemství vzniku tradičních karlovarských suvenýrů.

Krypta kostela Máří Magdalény – exkurze do sklepení národní kulturní památky, kostela sv. Máří Magdalény,  Vám umožní nahlédnou nejen do historie církevní památky, ale uvidíte také unikátní oltář vytvořený z nejcennějšího druhu vřídlovce (tzv. hrachovce) či ostatky uložené v kryptě, které byly odhaleny při stavbě kostela.

Navštivte památky

V Karlových Varech a jejich okolí je mnoho památek, které byste rozhodně neměli při své návštěvě opomenout.

Kostel sv. Máří Magdalény – národní kulturní památka je nejcennější církevní stavbou v Karlových Varech. Navštívit ji můžete např. při příležitosti varhanních koncertů, které jsou v tomto kostele pravidelně pořádány.

Císařské lázně – další památka, která byla zařazena mezi národní kulturní památky. Císařské lázně jsou jednou z mála staveb světoznámých vídeňských architektů Ferdinanda Fellnera a Hermanna Hermera, které se v Karlových Varech dochovaly.

Město a hrad Loket – středověký hrad, se kterým je nerozlučně spojena legenda o objevení horkých karlovarských pramenů a vzniku města Karlovy Vary. Místo, kde pobýval císař Karel IV, J.W. Goethe, ale i mnoho dalších významných osobností.

Bečov nad Teplou – zámek a hrad Bečov se v poslední době proslavil především tím, že je místem, kde je uložena druhý nejcennější klenot ČR, relikviář sv. Maura. Můžete tak využít příležitosti a seznámit se nejen s nádhernými prostory zámku, ale i s historií této unikátní památky.

Golf

Pro ty, kteří svůj čas chtějí v Karlových Varech strávit aktivně, máme jasný tip. Karlovy Vary a jejich okolí jsou rájem golfistů. Hráči zde naleznou největší koncentraci golfových hřišť v České Republice. A ti kteří golf nehrají, mají možnost si ho vyzkoušet a objevit kouzlo tohoto sportu.

Na všechna hřiště obdržíte od hotelu slevu na green fee.

Golf Resort Karlovy Vary – 18 jamkové hřiště

Jedno z nejstarších golfových hřišť v Čechách a střední Evropě, které se nachází 5 km od centra Karlových Varů. Hřiště je místem pořádání mnoha významných evropských turnajů.

Více informací naleznete na www.golfresort.cz(link is external)

Astoria Golf Resort – 18 jamkové hřiště

Za 6 let své existence si toto hřiště „skotského typu“ získalo mnoho fanoušků. Hřiště kromě 18-ti zajímavě řešených jamek nabízí i spoustu tréninkových ploch a devíti jamkovou golfovou akademii.

Více informací naleznete na www.astoria-golf.com(link is external)

Golf & Racing Club Karlovy Vary – 18 jamkové hřiště/ 9 odpališť

Hřiště, které se nachází uprostřed města Karlovy Vary na dostihovém závodišti. Tento zajímavý projekt umožňuje hráči z každého odpaliště hrát 2x. Pokaždé však na jinou jamku.

Více informací na www.racingclub.cz(link is external)

Golf Club Háje – 9 jamkové hřiště

Hřiště nedaleko Stanovické přehrady má mírně kopcovitý charakter. Zajímavostí hřiště je bezesporu jamka číslo 9, která se nachází na ostrovním greenu.

Více informací na www.golfhaje.com(link is external)

Golf Club Sokolov – 18 jamkové hřiště

Hřiště vzdálené 16 km od Karlových Varů v blízkosti města Sokolov. Přestože hřiště vzniklo v prostoru rekultivace pozemků zasažených důlní činností, patří mezi jedno z nevyhledávanějších hřišť ČR.

Více informací na www.golf-sokolov.cz(link is external)

Golf Resort Lázně Kynžvart – 18 jamkové hřiště

Hřiště vzdálené 32 km od Karlových Varů vzniklo v roce 2010 podle návrhu slavného golfového designera Christophera Städlera. Hřiště je zasazeno do nádherného prostředí lázeňského města a lahůdkou pro Vás bude dlouhý odpal přes rybník na jedné z jamek.

Více informací na www.golfkynzvart.cz(link is external)

Golf Klub Klášter Teplá – 9 jamkové hřiště

Příjemné rodinné hřiště zasazené do přírody Tepelské vrchoviny. Přestože se jedná pouze o devíti jamkové hřiště, patří mezi hojně navštěvované. Hřiště je hodnoceno jako mírně náročnější.

Více informací na www.golftepla.cz(link is external)

Golf Club Luby – 9 jamkové hřiště

Hřiště vzdálené 40 km od Karlových Varů se nachází na úpatí západní části Krušných Hor. Díky umístění patří mezi obtížnější hřiště. Zajímavostí je rozhledna, ze které přehlédnete celé hřiště i široké okolí.

Více informací na www.golfluby.cz(link is external)

Royal Golf Club Mariánské Lázně – 18 jamkové hřiště

Bentley mezi hřišti Karlovarska. Nejstarší z areálů v České Republice. Zkrátka místo zrození golfu této země. Toto 18 jamkové hřiště by jste v žádném případě neměli vynechat a věřte, že nebudete litovat.

Více informací na www.golfml.cz(link is external)

Golf Club Františkovy Lázně – 18 jamkové hřiště

Náročnější hřiště vzdálené 55 km od Karlových Varů na hranicích s Německem.  Areál byl otevřen v roce 2002. Po příjemné hře můžete využít služeb 5 km vzdálených Františkových Lázní.

Více informací na www.gr-fl.cz(link is external)

Jeďte si zalyžovat

Blízkost Krušných hor Vám umožní v zimních měsících spojit svůj pobyt v lázeňském městě s vyjížďkami na hory, kde se můžete oddat zimním sportům.

Apartmány 35​ jsou ideálním místem, odkud můžete vyrážet na své cesty za poznáním, kulturou či relaxací.